És mégis élünk! sorozat
Az „És mégis élünk!” sorozat a Kairosz Kiadó egyik legfontosabb publicisztikai gyűjteménye, amely a magyar történelem, közélet és nemzeti önazonosság legégetőbb kérdéseit tárja fel. A sorozat főként Bogár László közgazdász, publicista, társadalomtudós írásait tartalmazza, aki évtizedek óta az egyik legnagyobb hatású gondolkodó a magyar közéletben.
Bogár László publicisztikai művei nem csupán a napi események elemzését kínálják, hanem mélyebb összefüggésekre világítanak rá: hogyan hat a globalizáció, a geopolitika, a gazdasági és társadalmi átalakulás a magyar nemzet életére? Az „És mégis élünk!” kötetekben megjelenő írások az elmúlt évtizedek magyar és világpolitikai folyamatait értelmezik sajátos, közérthető, mégis rendkívül mély megközelítésben.
A sorozat célja, hogy a publicisztikai műfaj eszközeivel adjon választ azokra a kérdésekre, amelyek a nemzeti megmaradást, a társadalmi igazságosságot és a kulturális identitás védelmét érintik. Bogár László szövegei nem egyszerűen vélemények: gondolatmeneteik révén az olvasó maga is részese lehet a világot formáló erők felismerésének.
Az "És mégis élünk!" sorozat fő jellemzői:
- Főként Bogár László publicisztikai írásait tartalmazza
- Társadalomkritika, gazdasági elemzések, közéleti reflexiók
- A magyar nemzet múltjáról, jelenéről és jövőjéről szól
- A nemzetközi világrend elemzése
- Publicisztikai műfajban megírt, személyes hangvételű elemzések
- Közérthető stílusban, de mély szellemi tartalommal
A sorozat kötetei betekintést nyújtanak a magyar társadalom sorskérdéseibe, a nemzetközi folyamatok hatásaiba, valamint a kulturális és gazdasági átalakulások mozgatórugóiba. Az „És mégis élünk!” könyvek nemcsak olvasmányok, hanem szellemi támaszok is egy bizonytalan és változó világban.
Aki szeretné jobban megérteni a magyar közélet mélyebb folyamatait, a nemzetközi kihívások hatását Magyarországra, valamint a túlélés és a megmaradás lehetőségeit, annak az „És mégis élünk!” sorozat kötetei kihagyhatatlan olvasmányok.